Hledat
CZK
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Štěně retrievera-Výživa

  Výživa:
  Vzhledem k tomu, že se na nás dnes a denně obracejí majitelé štěňat a mladých psů se stejnými nebo hodně podobnými dotazy na výživu, pohyb a růst retrievera, dovolujeme si předložit Vám už přežvýkané informace a zkušenosti, sesbírané od věhlasných specialistů veterinářů, tuzemských a evropských chovů se špičkovými zdravotními a výstavními výsledky a také již z vlastní zkušenosti. 

  Výživa:
  Je vyzkoušeno a doporučujeme již od odstavu krmit mimina POUZE kvalitními máčenými granulemi pro ten který věk. Malá štěňata se krmí 4x denně, tedy vždy 1/4 denní porce uváděné výrobcem granulí, v určenou denní dobu. Misku ponechají pár minut, takže pejsci se nacvičí na dobrou stravovací morálku typu - honem spapat, nebo spapají jiní. Dnes naše štěňata v 6 měsících mají stejný režim, 3x denně máčené granule, akce papání trvá slovy 15 vteřin. Porce se na první pohled zdá malá, ale je v ní naprosto vše potřebné ve správném složení a množství. Pejsek netloustne a nehubne a roste pokud možno pomalu a nejlépe řízeně. Pomalu a řízeně je velmi důležité, ba přímo zásadní pro budoucí zdravý život psa. Pomalý růst je nutný proto, aby se rostoucí kosti stačily sytit vápníkem a nevytahovaly se do délky a nezůstaly tenké a špatně urostlé. Vyroste-li pes rychle, kosti a klouby nemají dobrý základ a nadto je na ně pes brzo příliž těžký. Velmi často tento stav vede k vážným ortopedickým problémům poruch vývoje kloubů (osteochondróza, osteoporóza, displazie). Z téhož důvodu je nejlepší krmit pouze granulemi. Nikdy nikdo ještě nenamíchal v domácí stravě psu to a tolik, kolik potřebuje, to by musel být alchymista. Stejně tak kombinace domácí stravy a granulí je nevhodná, neboť naruší dobře namíchané hladiny látek v granulích a výsledek je opět nedefinovatelný. Přidáte vápník - bude ho moc, hrozí osteochondróza. Přidáte maso, tedy fosfor - bude ho moc, odplavuje se, bere s sebou vápník a vzniká odvápnění, vývojové vady. Žádné kompromisy, POUZE GRANULE. Můžeme doporučit Eukanuba, Purina ProPlan, Hill´s, Royal Canin, potom ve střední hladině K9, Anka. Níže s cenou už nedoporučujeme. Naprosto nevhodné jsou všechny granule vyráběné v tuzemsku a Pedigree Complete Menu. Hlavní nejvíce zastoupenou složkou těchto krmiv jsou obiloviny a rostlinné látky, navíc leckdy sója a různé moučky. Takové granule jsou výborné krmení pro hlodavce, ale ne pro psy. ČTĚTE SLOŽENÍ, čím text začíná, to je hlavní obsah krmiva.

  Štěně má mít hmatná žebra, silné a velké klouby, silné ne příliš dlouhé nohy a kulaté kočičí ťapky jako lvíče. Takto můžete krmit až do 1 roku, potom jenom 2x denně a třeba suché granule. 2x denně krmit je lepší i pro dospělého psa, nemá celou velkou porci najednou.

  Máte-li jakýkoliv dotaz, či potřebujete pomoc i třeba s výběrem štěněte, neváhejte se na nás obrátit. Bude nám ctí a radostí.

  Jana Halabalová

  Friendly Golden Retrievers
  http://sweb.cz/friendlygr

   

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít