Hledat
Euro
Zpět

Galerie fotografií na MUJPES.CZ

Máte doma hezké a zdařilé fotografie psa? A nikdo je nikdy neviděl? To je škoda. Rád bych Vám nyní nabídl možnost vytvořit své fotoalbum přímo na serveru, kde je můžete ukázat mnoha dalším a třeba i podobně potrefeným.

Diky rozvoji techniky není dnes problém fotografovat digitálně. Na tento rozvoj sever MUJPES.CZ reaguje zřízením volného fotoalba (galerie).

O co se tedy jedná.

Podobně jako stránky psů, popřípadě stránky chov. stanic můžete založit také databázi Vašich fotografií psů, popřípadě akcí atd. a podělit se tak o ně s celým světem. Případně se dá galerie využít jako reklamní stránka, např. když nabízíte štěňata apod. (komerční reklama firem a podnikatelů není povolena).

Jak na to?

Založení fotogalerie je podmíněno pouze registrací v internetovém obchodě MUJPES.CZ (kdo je již registrován, nemusí galerii znovu zakládat, galerie je automaticky přiřazena k jeho účtu). Registraci lze učinit pomocí tohoto formuláře. Po registraci (popřípadě přihlášení) máte automaticky přístup ke galerii pomoci pravého menu v obchodě (VAŠE GALERIE). Po kliknutí na tento odkaz můžete začít se zakládáním galerie.

Jak to funguje?

Fotografie, které máte na svém pevném disku, se pomocí prohlížeče uloží přímo na server. Budou tak přístupny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jak na to?

Začněte úvodním obrázkem. Měla by to být fotografie, která bude charakterizovat hlavní téma galerie. Po nalistování fotografie na Vašem pevném disku a vyplnění jména a popisu, stiskněte tlačítko založit. V témže momentě se stáváte tvůrcem Vaší GALERIE!! Nyní máte možnost naplnit ji dalšími fotografiemi. Klikněte na úvodní obrázek galerie (nebo na její název). Dostanete se k formuláři, přes který je možné fotografie přidávat (popřípadě již uložené následně upravovat). Ke každé obrázku můžete přidat text jako popis. Tento postup opakujte, až vyčerpáte všechny fotografie, které jste chtěli ukázat světu.

Galerii nemusíte mít jen jednu. Např. když si založíte galerii "Moje štěně" náplní galerie mohou být fotografie Vašeho psího kamaráda, který zdolává Vaši novou botu. S přibývajícím věkem chlupáč dostane rozum a umožní Vám založit novou galerii např. "Můj pes a výcvik". Obsahem této galerie budou např.záběry ze cvičiště apod. Tj. pod jedním uživatelským účtem v obchodě MUJPES.CZ si můžete založit libovolný počet galerií.

Technické informace:

Fotografie je možné uložit pouze ve formátu JPG. Fotka je uploadována na server. Je automaticky zhotoven náhled a její velký formát. Zvětšení má vždy 400 pixelů na šířku. Není proto vhodné přenášet fota přímo z Vašeho digitálního aparátu (kde foto např. při rozlišení 1600 x 1200 pixelů může mít 0,5 MB).

Podmínky:

Na server můžete přenášet jakékoliv fotografie splňující zákony ČR (psí fota jsou preferovány). Bez vyjímky budou mazány fota s erotickou tematikou a fota nevhodná (server mujpes.cz je i pro děti).

Doufám, že tato služba zaujme nejednoho kynologa s fotoaparátem a touhou podělit se . Pod tímto článkem přivítám podněty k dalšímu vylepšení celého projektu. Děkuji.

Rovnou vznáším jednu otázku: Myslíte si, že je vhodné, aby bylo možno ke každé fotografii přidat popis? Reakce a odpovědi prosím pište do komentářů pod tímto článkem.

Komentáře
Vložte svůj komentář Zavřít