Hledat
Česká koruna
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Jak mám zabavit psa?

  Začalo to před pár lety, kdy jsem dostala malý uzlíček, který jenom spal, papal, a čůral. Tahle fáze trvala jen pár dní. Poté se z tohoto malého uspinkaného štěněte stala hyperaktivní obluda, která nepřestala, dokud u hry neusnula. Ze začátku jsem ji učila poslušnost a pár věcí do agility, které už jako štěně mohla dělat. Byl to tunel (musela jsem si ho sama vyrobit z krabic), slalom (z tyček zapíchaných do země), kladina (jednoduše položené prkno na zemi) a skokovek (tyčky zapíchané v zemi, pouze na probíhání jako brankou). Poslušnost jí šla jako štěněti velmi dobře a tak jsem byla nucena vymýšlet neustále nové cviky pro pobavení. Všechny cviky jsem ji učila pro radost a formou hry.

  Pak přišel velký zlom, kterým bylo přestěhování z USA do Německa. Tím pádem pro ni začala nová fáze objevování a zkoumání. V Německu poznala les, pach zvěře a hlavně, jaké je to potkat jiného psa. Tyto příležitosti bohužel v USA neměla. Asi tři měsíce trvalo, než se řádně naučila přivolání i v lese se zvěří. Občas sice chytne stopu, ale přivolání jsme již zdokonalily na tu míru, že není problém. Nyní stojíme před problémem, co se ještě můžeme naučit. Cviky jako PAC, Spinkej (mrtvolka) máme za sebou. Běháme agility, kde se hlavně projeví její hyperaktivita. Při začátcích agility, to vypadalo, že TO je ono, avšak po několika měsících se aktivita opět vrátila a já musela hledat dál a dál. Venku dělám vysílačku, sedni - lehni na vysílačku, prostě se jí snažím každou procházkou unavit tak, aby se nenudila. Zatím to funguje.

  Chtěla jsem Vás požádat o inspiraci, co například Váš pejsek umí neobvyklého, nebo o jakých cvicích jste kdekoli slyšeli. Takže pokud máte nějaký nápad, byla bych Vám velice vděčná. Mimochodem, panáčkovat umíme, nyní děláme Fly ball. Všechny Vás, které máte taky tak hyperaktivní miláčky zdravím a přeji Vám, ať jim jejich aktivita vydrží, protože není nad to vidět vlastního psa, jak prosí o hru a o to, abych ho naučila něco nového.

  Vaše nápady můžete přidat do komentáře k tomuto článku.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít