Hledat
CZK
Kategorie
  Menu Zavřít
  Zpět

  Kurkuma pro psy?

   
  Kurkuma dlouhá (Curcuma longa). K farmaceutickým účelům se sbírá oddenek (pakořen) rostliny, ze kterého se speciální vhodnou technologií vyrábí extrakt z kurkumy. Při dobré kvalitě zpracování obsahuje extrakt z kurkumy až 95% polyfenolických látek nazývaných kurkuminoidy.
   
  Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty získané z kurkumy. Jsou silně protizánětlivé a mají antimutagenní, anti-houbové a anti-parazitní vlastnosti. Kurkuminoidy patří mezi nejsilnější antioxidanty. Kurkuminoidy navíc prokázaly schopnost inhibovat karcinogeneze u laboratorních zvířat, které byly vystaveny tabákovým mutagenům (dehet a další škodlivé látky z cigaret) a zpomalovat působení aflatoxinů v organismu (silné karcinogeny, které jsou produkty plísně Aspergillus parasiticus které se běžně vyskytuje na kukuřici, běžné surovině pro výrobu granulí pro psy). Kurkuminoidy dokáží v trávicím ústrojí omezovat růst patogenních bakterií a navíc s velkou účinností likvidují plísňové a střevní parazity.

  Délka užívání: pro humální účely se doporučuje užívat doplňky výživy 3-5 měsíců

  Dávkování pro psy: z doplňků výživy obsahuje extrakt z kurkumy např. Chondro 6, kde je udávána udržovací dávka pro 5-10kg psa 50mg kurkuminu denně: https://zvire.cz/roboran-chondro-6-pro-psy. Kurkumu obsahuje také např. Kokosový Olej Kurkuma Cocopet: https://zvire.cz/Kokosovy-Olej-Kurkuma-Cocopet-300-G-88491, ale bez uvedené koncentrace. Z granulovaných krmiv kurkumu obsahuje např. značka krmiva Acana https://zvire.cz/acana-1252, Eminent Gold: https://zvire.cz/eminent-gold, některé z receptur krmiva N&D obsahují její kořen: https://zvire.cz/n-d-krmiva, kurkuma je i v granulích Orijen: https://zvire.cz/orijen-1290.

  Existuje asi 15 druhů kurkumy. S nejvyšším poměrem kurkuminoidů je odrůda Salem Panangali Kurkuma. Pozor kurkuma nebo kari co používáte doma jako koření a kurkumin extrakt, který se používá v doplňcích výživy s 95 % a vyšší koncentrací kurkuminoidů není totéž. Je zde obrovský rozdíl v „síle“ prášku a složení, který je dám extrakcí a zpracováním suroviny. Ve výrobcích pro lidskou spotřebu musí být zaručen obsah účinných látek. Pokud výrobek není standardizován, nemáte žádnou jistotu co obsahuje. Může se jednat i o výrobek s minimálním množství extraktu, který je při podávání neúčinný.

  Zpracováno za pomocí sránek: http://www.kurkumin.eu/
  #kurkumapropsy
   
   
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít