Hledat
CZK
Kategorie
  Menu Zavřít

  Vzdělání

  Portál "MUJPES.CZ" provozuje poradnu z oblasti výživy psů a veterinární poradnu. V případě zájmu z prostředí kynologických klubů, zájmových skupin pejskařů různých plemen a psích škol pořádáme tématicky zaměřené přednášky z oblasti výživy psů.

  Nejčastěji probíraná témata:

  "Granulovaná krmiva - mýty a skutečnost" - myslíte, že víte všechno o granulích? Jak je neznáme. Konzervace, vstupní suroviny, jak poznat při koupi kvalitní a méně kvalitní granule. Jak se vyznat v deklaracích a analýzách na obalu krmiva, o čem vypovídají. Skladby ceny granulovaných krmiv. Povíme si něco o jejich stravitelnosti. Probereme spolu způsob distribuce a práci např. dovozce s novou značkou krmiva na trhu. Popovídáme si o jejich dávkování, obsahu energie a můžeme nahlédnout do zákulisí jejich prodeje. Srovnáme pohled majitele psa a prodejce :-) Výběr krmiva pro psa s potravinovou alergií, vznik alergie, jak tomu čelit. Je všechno správně?

  "Praxe v používání kloubních preparátů" Který z preparátů na trhu zvolit při  chronických a který při akutních potížích? Co umí účinné látky v nich? A jsou vhodné preparáty určené zvířatům také pro lidi? Jak se vyznat v tom, který je kvalitnější a který méně? Který z nich pomůže nejvíc mému psovi nebo kočičce? Jak je to s chondroprotektivy v granulovaných krmivech?

  "Typy krmných dávek" - Povíme si něco o typech krmných dávek a jejich rozdělení z pohledu výživy psů. Rozebereme si čím lze vším pejska nakrmit, jak lze různé způsoby krmení vzájemně kombinovat a zda děláme vše správně. Jaký vliv má věk a zátěž psa na skladbu krmné dávky. A zkusíme vzájemně porovnat granulované krmivo versus systémy BARF a tradičně doma připravované stravy. Poznatky z dlouholeté praxe. Seznámíte se s pojmy biologická hodnota krmiv a např. funkčním hlediskem rozdělení živin v krmivu. Jak vzniká alergie na krmivo? Podle čeho se orientovat, když vybírám krmivo pro svého psa? 

  Další témata lze připravit na požádání.

  Přednášky jsou v rozsahu cca 2 hodin.

   

  Přednášeli jsme také na Brněnských psích dnech 2018: https://www.facebook.com/events/317615855420131/

   

  Reakce na seminář výživy v psipark.cz:

  .....seminář se mi mooc líbil, byl zajímavý a moc se těším na další. Informace byly srozumitelné a obsah celého semináře dával hlavu a patu, a navíc 20ti leté zkušenosti a znalosti přednášejícího  - prostě paráda. Škoda že takových odborníků neprednasi víc.

  Monika K. 

  .....Váš seminář se mi moc líbil, byl dost zajímavý. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí a detailů, které nyní využívám je krmení svých psů. Nic důležitého mi na Vašem semináři nechybělo. A děkuji moc za radu ohledně zvýšení zeleniny u mého teriéra, velice mi pomohla a Grim již není tak hladový.

   Dominik Š

   

  ...dekuji moc za seminar. Splnil ocekavani - chtela jsem vedet jak prakticky na barf. Kdybych se tak starala i o vyvazenost sve potravy, to by bylo :) Jak se obvykle stava, ukazalo se, ze je cele tema vyzivy slozitejsi. Ne ze by v seminari neco chybelo, spis jsem si uvedomila, ze nestaci se zeptat v obchode, precist jednu recenzi..  Uvedomila jsem si co delam, a myslim si ze pro psi blaho, ale spis je to muj dobry pocit :) 

    Klára K.

   

   

  Zobrazit jako Tabulka Seznam
  Seřadit podle
  Zobrazit na stránku

  Záznamní kniha A4 linka lepená

  Kancelářské Potřeby
  83 Kč 75 Kč

  Záznamní kniha A5 linka lepená

  Kancelářské Potřeby
  94 Kč 84 Kč